POBJELA BODOVA NA BANJA ILIDŽI

Vijesti

Nogometaši Igmana pobijedili su u Konjicu u 24. kolu Prve lige FBiH ekipu Jedinstva rezultatom 2:0 te su tako uz kiks GOŠK-a napravili veliki korak ka plasmanu u Premijer ligu BiH.

Igman je današnju pobjedu ovjerio već nakon šest minuta igre budući da su Blagojević i Kašić postigli dva gola koja su se na kraju ispostavila kao jedina na susretu.

Senzaciju dana priredila je Mladost koja je izborila bod protiv GOŠK-a u gostima. Domaći su poveli golom Haračića s bijele tačke u 16. minuti susreta, a gosti su šokirali Gabelu u 79. minuti te tako uveliko pomogli Igmanu.

Konjičani sada imaju dva boda više od GOŠK-a na tabeli Prve lige FBiH, a do kraja prvenstva je ostalo još šest kola.

Inače, pobjede su danas ostvarili još Travnik, Bratstvo, Simm Bau i Rudar, dok su Budućnosti i TOŠK te Zvijezda i Orašje podijelili bodove.
➡️NK Bratstvo Gračanica – OFK Gradina Srebrenik 3:1
➡️FK Budućnost Banovići – NK TOŠK Tešanj 0:1
➡️FK Igman Konjic – NK Jedinstvo Bihać 2:0
➡️NK Zvijezda Gradačac – HNK Orašje 1:1
➡️BFK Simm Bau – FK Radnik Hadžići 2:0
➡️FK Rudar Kakanj – HNK Tomislav 2:1
➡️NK GOŠK Gabela – FK Mladost DK 1:1
➡️NK Travnik – FK Goražde  3:1