HOK DOMALJEVAC DRUGU GODINU ZA REDOM POBJEDNIK KUPA FBIH!!

Vijesti
Drugu godinu za redom Domaljevčani osvojili pokal pobjednika kupa FBiH i pokazali da imaju kontinuitet vrhunskog rada u odbojci
Odbojkaši Domaljevca su u finalnom susretu pobijedili ekipu Gradina Tempoplast sa uvjerljivih 3:0 i tako drugu godinu za redom osvojili titulu pobjednika odbojkaškog kupa FBiH. U izvanrednom ozračju sportske dvorane u Orašju, pred blizu 700 ljubitelja odbojke, finalni susret je protekao u odličnoj igri oba sastava, u kojoj su domaćini bili čvršći i jači na mreži i zasluženo stigli do nove titule.
Velika podrška navijača
Iako su igrali u oslabljenom sastavu, igrači Domaljevca su imali veliku potporu svojih navijača, čija je pomoć bila od velike koristi, osobito u drugom setu kada su gosti konstantno držali prednost. –Svi u klubu, pa i u ekipi smo mislili da ćemo lakše doći do pobjede, ali se pokazalo da je bilo teško obraniti prošlogodišnju titulu. Gosti su me pozitivno iznenadili dobrom igrom, posebno u drugom setu kada nam nisu dozvolili da gradimo svoje napade. Do izražaja je ipak došla kvaliteta naše momčadi, ali moram u ime svih igrača zahvaliti navijačima koji su u istom ritmu navijali kroz sva tri seta. Smatram da sa ovakvim navijačima možemo skinuti s postolja neprikosnovenu Mladost, poručio je trener Domaljevca Zlatko Ivić.
Laskavo priznanje za najboljeg igrača finalne utakmice primio je korektor u ekipi Domaljevca Velibor Vuković. Dva glavna igrača domaćih su bila ozlijeđena, pa je Vuković hrabro prihvatio odgovornost i odigrao super dobru utakmicu, što se na kraju pokazalo presudnim. –Imali smo kratak period nešto slabije igre i zaostatka par poena, ali smo psihološki ostali snažni kroz čitavu utakmicu. Čestitam svojim igračima, ali svakako i vjernim navijačima, jer divota je igrati pred ovakvim navijačima koji su nas dodatno motivirali da dođemo do cilja, istaknuo je Vuković.
Na tribinama je bio i predsjednik općine Domaljevac Šamac Stjepan Piljić koji je zdušno bodrio domače igrače i nije skrivao oduševljenje po završetku utakmice. -Čestitam prije svega igračima, treneru, upravi kluba, jer oni su najzaslužniji za ovaj rezultat. HOK Domaljevac je ovom pobjedom pokazao da ima kontinuitet vrhunskog rada u odbojci. Zadnjih nekoliko sezona klub je u vrhu Premijer lige BiH i to je ono što su ljubitelji odbojke prepoznali širom BiH, kazao je Piljić.
Odlična organizacija utakmice
Pobjednički pokal kapetanu HOK Domaljevac Davoru Dominkoviću uručio je Miloš Jelčić predsjednik OS FBiH, te izrazio pohvale za organizaciju utakmice, te se posebno osvrnuo na ispunjeno gledalište koje je dodatno motiviralo sve sudionike finalne utakmice. –
Može biti slika sljedećeg: 4 ljudi, ljudi stoje i u zatvorenom
Domaljevac je uistinu jači i bilo je samo pitanje kojom razlikom će pobijediti. Gradina je odlično odradila dva seta, tako da su obje ekipe opravdale plasman u finale. Iskreno se nadam da jedna od ove dvije ekipe može napraviti iznenađenje, a Domaljevac je pokazao da Mladost nije nepobjediva. Čestitke i čistu desetku zaslužuju i svi gledatelji koji su sjedili zajedno i zdušno sportski navijali za svoju momčad. Ovakvih utakmica treba odbojci i sportu u BiH, naglasio je Jelčić.
Utakmicu u Orašju pratio je i Alija Fatić dopredsjednik OS BiH, te izrazio oduševljenje kvalitetom utakmice, brojem gledatelja i korektnim navijanjem, a svakako i organizacijom utakmice. – Maksimalna ocjena će biti dodijeljena Domaljevcu i moja želja je da u ovoj dvorani odigramo jednu reprezentativnu utakmicu. Ove godine imamo zlatnu i srebrenu ligu, kvalifikacije za Europsko prvenstvo, a također i nastupe mlađih kategorija. Ovdje imamo izvrsne uvjete i voljni smo ponuditi Orašju da ugosti reprezentaciju BiH, poručio je dopredsjednik Fatić.